Leczenie psychiatryczne i psychologiczne dla dzieci i młodzieży

Dzieciństwo i dorastanie nie zawsze są okresem beztroskiej radości. Jak podaje UNICEF, ponad 400 tys. dzieci w wieku od 10 do 19 lat cierpi w Polsce na zaburzenia psychiczne. Zauważasz u swojej pociechy problemy z nauką, obniżony nastrój, trudność w wyrażaniu emocji lub inne niepokojące zachowania? Wizyta u specjalisty jest najlepszą decyzją, którą możesz podjąć jako odpowiedzialny, kochający, troskliwy rodzic.

W naszej poradni psychiatrycznej pomożemy Ci rozwiązać problemy wychowawcze z dziećmi: kryzys dojrzewania, konflikty z rodzicami i rówieśnikami. Poza tym możesz liczyć na nasze wsparcie w przypadku:

  • trudności edukacyjnych dziecka czy wycofania emocjonalnego na tle bullyingu w szkole – stawiamy diagnozę kłopotów szkolnych;
  • zaburzeń aktywności (nadruchliwości, impulsywności) i uwagi (ADHD), a także objawów ze spektrum całościowych zaburzeń rozwojowych (autyzmu, zespołu Aspergera), np. braku zainteresowania kontaktem z innymi ludźmi, trudności w okazywaniu przywiązania, niechęci do zmian – prowadzimy leczenie zaburzenia zachowania u dzieci o różnym podłożu.

 

Udzielamy porady psychiatrycznej dla dzieci i młodzieży do 18 r.ż.

Podczas konsultacji psychiatra dzieci i młodzieży zadaje dziecku szereg pytań, aby ocenić jego stan psychiczny. Na podstawie tego stawia diagnozę i proponuje ewentualne farmakologiczne leczenie choroby psychicznej.  

Udzielamy porady psychologiczno-diagnostycznej dla dzieci i młodzieży do 18 r.ż.

Polega ona na rozpoznaniu zaburzenia psychicznego oraz wskazaniu możliwych kierunków dalszego postępowania poza farmakoterapią lub zamiast niej.

Prowadzimy psychoterapię indywidualną dla dzieci i młodzieży do 18 r.ż.

To regularne spotkania dziecka z psychoterapeutą dziecięcym, które mają na celu uzdrowienie z problemów psychicznych.

 

W miarę leczenia zaburzeń emocjonalnych dziecka zaczniesz rozumieć przyczyny postępowania pociechy. Dowiesz się, jak reagować w przypadku określonych zachowań, a poprzez to – stopniowo odbudujesz relację z dzieckiem. Dziecko zacznie zaś trafnie rozpoznawać swoje uczucia. Będzie skutecznie radzić sobie z silnymi emocjami oraz kontrolować negatywne reakcje. Zwiększy odporność na stres i trudne wyzwania. Świadomiej stawi czoła problemom, poprawi wyniki w nauce, a także nauczy się podtrzymywać przyjaźnie. 

 

Interesuje Cię psycholog lub psychiatra dzieci i młodzieży w Gdyni prywatnie? W naszej poradni psychiatrycznej Twoją pociechę weźmie pod swoje skrzydła:

  • Elżbieta Bielaszewska – specjalista psychiatra dziecięcy
  • Julita Tobiasz – psycholog dziecięcy, mediator, certyfikowany konsultant kryzysowy
  • Emilia Kisicka – specjalista psychologii klinicznej, certyfikowany psychoterapeuta dziecięcy w nurcie poznawczo – behawioralnym.