Leczenie psychiatryczne i psychologiczne dla dorosłych

Na problemy psychiczne cierpi współcześnie coraz więcej dorosłych – szacuje się, że w Polsce boryka się z nimi nawet 8 mln osób. Zwrócenie się w takiej sytuacji o pomoc do psychologa lub psychiatry stanowi pierwszy krok w stronę podniesienia jakości życia. Jest wyborem realizacji swojego potencjału w każdej dziedzinie aktywności.

e wahaj się zatem poprosić nas o wsparcie, jeśli:

  • odczuwasz smutek, lęk, wypalenie czy niechętnie podejmujesz aktywność –

zajmujemy się terapią obniżonego nastroju.

  • męczą Cię natrętne myśli lub odczuwasz przymus wykonywania powtarzalnych czynności – leczymy zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne.
  • zmagasz się z problemami w pracy, trudno Ci nawiązywać i podtrzymywać relacje z innymi, a Twoje związki kończą się niepowodzeniem – mamy doświadczenie w terapii pacjentów z zaburzeniami osobowości.
  • wykazujesz skłonność do podejmowania ryzykownych decyzji, przeżywasz emocjonalną huśtawkę – podejmujemy się diagnozowania i leczenia choroby dwubiegunowej.
  • jesteś nadmiernie podejrzliwy, często odczuwasz strach i dziwaczne doznania – prowadzimy leczenie zaburzeń psychicznych o podłożu psychotycznym.

 Udzielamy porady psychiatrycznej dla dorosłych.

W trakcie konsultacji psychiatra przeprowadza wywiad z pacjentem. Następnie w oparciu o udzielone odpowiedzi stawia diagnozę i w razie potrzeby proponuje farmakologiczne leczenie choroby psychicznej.

Prowadzimy psychoterapię indywidualną dla dorosłych.

Zaleca się ją, gdy farmakoterapia nie jest potrzebna lub jako jej uzupełnienie. Polega na regularnych rozmowach z psychoterapeutą w celu uwolnienia się od objawów zaburzeń psychicznych.

Prowadzimy psychoterapię par.

To wsparcie dla osób przechodzących kryzys w związku. Psychoterapeuta rozpoznaje przyczyny konfliktów. Następnie pomaga przywrócić harmonię w relacji, zachęcając partnerów do poszukiwania rozwiązań w swoich przekonaniach i zachowaniu.

Oferujemy sesje terapii rodzinnej.

To cykliczne spotkania z udziałem rodziców, dzieci oraz terapeuty. Ich celem jest odnalezienie źródła konfliktów w rodzinie, uporanie się z problemami oraz odbudowa rodzinnych więzi.

 Już przy pierwszej wizycie przekonasz się, że sama możliwość podzielenia się osobistymi troskami przyniesie Ci emocjonalną ulgę. Natomiast w trakcie leczenia zaburzeń emocjonalnych i psychicznych lepiej poznasz siebie, uwolnisz się od ograniczających przekonań i nauczysz jasnej komunikacji z innymi. Dzięki temu podniesiesz swoją samoocenę jako rodzic, partner, przyjaciel, pracownik. A w efekcie znów zaczniesz pełniej cieszyć się życiem.

 Szukasz psychologa lub psychiatry prywatnie? W naszej poradni psychiatrycznej profesjonalnego wsparcia udzielają:

  • specjaliści psychiatrzy dla dorosłych: Mikołaj Wilbik, Łukasz Kummer, Ewa Staszewska, Janina Kazub
  • psychoterapetka Katarzyna Niski
  • psycholożki: Julita Tobiasz oraz Olga Nowakowska-Godziuk
  • specjaliści psychologii klinicznej: Krzysztof Szulc i Emilia Kisicka.