Nasz personel

Nasz zespół składa się z doświadczonych lekarzy specjalistów psychiatrów,, certyfikowanych psychoterapeutów i diagnostyków w zakresie psychologii klinicznej

Elżbieta Bielaszewska

specjalista psychiatra dzieci i młodzieży

Elzbieta Bielaszewska

Ukończyła Akademię Medyczną w Gdańsku, jej pierwszą specjalizacją była pediatria. Po 4 latach pracy w tym obszarze medycyny  postanowiła  specjalizować się także  w psychiatrii dziecięco- młodzieżowej.

Od 1992r. zajmuje się leczeniem dzieci i młodzieży z zaburzeniami zachowania, zaburzeniami jedzenia, trudnościami emocjonalnymi powodowanymi kryzysem adolescencji,  opóźnieniami rozwoju emocjonalnego. Pomaga rodzicom  zrozumieć przyczyny zaburzeń nastroju u swojego dziecka. Konsultuje pacjentów  także w języku angielskim.

Elzbieta Bielaszewska

Marta Herstowska

specjalista psychiatra, specjalista psychiatrii dzieci i młodzieży, psychoterapeuta poznawczo-behawioralny, specjalista leczenia zaburzeń odżywiania

Elzbieta Bielaszewska

dr n.med. Marta Herstowska, specjalista psychiatra, specjalista psychiatrii dzieci i młodzieży, psychoterapeuta poznawczo-behawioralny, specjalista leczenia zaburzeń odżywiania, nauczyciel akademicki. Obecnie ordynator Oddziału Dziennego Psychiatrycznego Rehabilitacyjnego dla dzieci i młodzieży w ramach Centrum Zdrowia Psychicznego II poziomu referencyjności.

W ramach Centrum Kompleksowego Leczenia Zaburzeń Odżywiania zajmuje się leczeniem pacjentów z diagnozą choroby otyłościowej, anoreksji, bulimii i innych niespecyficzych zaburzeń jedzenia u dzieci, młodzieży i osób dorosłych.

W godzinach wolnych od pracy : jazda motocyklem, rowerem i kocham wszystko co wiąże się z górami.

Elzbieta Bielaszewska

Łukasz Kaska

specjalista chirurgii ogólnej, specjalista chirurgicznego leczenia otyłośc

Elzbieta Bielaszewska

dr hab. n. med. Łukasz Kaska, specjalista chirurgii ogólnej, specjalista chirurgicznego leczenia otyłości, certyfikat międzynarodowy chirurga bariatrycznego International Federation for the Surgery od Obesity and Metabolic Disorders. Certyfikat Sekcji Metabolicznej i Bariatrycznej Towarzystwa Chirurgów Polskich.

Obecnie szef Centrum Chirurgicznego Leczenia Otyłości szpitala MSWiA i konsultant chirurgii bariatrycznej szpitala Swissmed/Luxmed.

Współtwórca programu KOS-BAR ( Kompleksowa opieka specjalistyczna – Bariatria )

Konsultant Wojewódzki w dziedzinie chirurgii ogólnej. 25-letnie doświadczenie w chirurgicznym leczeniu otyłości. Uwielbiam jednoślady i literaturę i świat gór.

Elzbieta Bielaszewska

Mikołaj Wilbik

specjalista psychiatra dla dorosłych

Mikołaj Wilbik

Zajmuje się leczeniem osób dorosłych. Konsultuje również w języku angielskim. Jest absolwentem Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, szkolenie specjalizacyjne ukończył w Wojewódzkim Szpitalu Psychiatrycznym w Gdańsku. Obecnie pracuje w Centrum Zdrowia Psychicznego im. dr Magdaleny Tyszkiewicz w Gdyni, oraz w Mind Health w Gdańsku.

Mikołaj Wilbik

Łukasz Kummer

specjalista psychiatra dla dorosłych

Łukasz Kummer

W 2008 roku ukończył   Akademię  Medyczną w Gdańsku, od  2015 roku specjalista w dziedzinie psychiatrii. Absolwent 4 – letnich studiów podyplomowych z psychoterapii poznawczo -behawioralnej w SWPS. Posiada doświadczenie w pracy na oddziale dziennym, całodobowym i w opiece ambulatoryjnej.

Od 2018 roku konsultant psychiatrii Polikliniki szpitala MSWiA w Olsztynie.

Obecnie pracuje w  Centrum Zdrowia Psychicznego im. dr Magdaleny Tyszkiewicz w Gdyni na oddziale psychiatrycznym dziennym i w poradni zdrowia psychicznego dla dorosłych.

 

Łukasz Kummer

Ewa Staszewska

specjalista psychiatra dla dorosłych

Ewa Staszewska

Absolwentka Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach, specjalizację z psychiatrii uzyskała w 2005 roku. Ukończyła 4- letnie studia z Psychoterapii Psychodynamicznej w CMUJ w Krakowie, a następnie kurs Terapii Rodzin w Dolnośląskim Centrum Psychoterapii we Wrocławiu.
Obecnie pełni funkcję ordynatora Oddziału Dziennego Psychiatrycznego w Centrum Zdrowia Psychicznego im. dr Magdaleny Tyszkiewicz  w Gdyni
Zainteresowania pozazawodowe- Literatura, wspinaczka wysokogórska, muzyka jazz/ rock oraz malarstwo

 

Ewa Staszewska

Katarzyna Niski

psychoterapeuta

 

Specjalista psychologii klinicznej, certyfikowany psychoterapeuta Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego w nurcie psychodynamicznym. Posiada wieloletnie doświadczenie w psychoterapii osób w kryzysach, z trudnościami w relacjach, z problemami osobowości, zaburzeniami nerwicowymi i depresyjnymi.

 

Janina Kazub

specjalista psychiatra dla dorosłych

Psychiatra z wieloletnim doświadczeniem w leczeniu zaburzeń i chorób psychicznych.

Od lat związana z poradnią dla dorosłych Centrum Zdrowia Psychicznego im. dr Magdaleny Tyszkiewicz  w Gdyni.

Swoją wiedzę i umiejętności uzupełnia na licznych szkoleniach i konferencjach.

Krzysztof Szulc

specjalista psychologii klinicznej

Specjalista psychologii klinicznej, certyfikowany psychoterapeuta, superwizor aplikant PTP

Karina Bogucka

certyfikowany psychoterapeuta poznawczo – behawioralny

 

Olga Nowakowska-Godziuk 

psycholog

Olga Nowakowska

Absolwentka Psychologii na Uniwersytecie Gdańskim. Szkolenie psychoterapeutyczne ukończyła w Szkole Psychoterapii Psychodynamicznej w Krakowie, która jest rekomendowana przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne. W 2015 r. uzyskała  Dyplom Psychoterapeuty Psychodynamicznego.

Z potrzeby dalszego rozwoju i pogłębiania wiedzy zdecydowała  się na podniesienie kwalifikacji w Ośrodku Psychoterapii Psychoanalitycznej „Trójmiasto”, gdzie w 2020r. ukończyła Studium Psychoterapii Psychoanalitycznej. Kontynuuje rozwój zawodowy biorąc udział w psychoanalitycznej grupie superwizyjno – seminaryjnej.

Uczestniczy w wielu warsztatach i konferencjach. Doświadczenie zdobywała  zarówno w instytucjach (oświata, służba zdrowia) jak i od kilku lat w prywatnym gabinecie.

 

Olga Nowakowska

Aleksandra Skotnicka 

dietetyk i psychodietetyk

Aleksandra Skotnicka

Dietetyk i psychodietetyk. Pomaga pacjentom zmienić nawyki żywieniowe, poprawić relacje z jedzeniem i wyjść z błędnego koła odchudzania. Ważne jest indywidualne podejście. Pokazuje jak wprowadzić zmiany stopniowo i skutecznie, uczy jak jeść zdrowej, nie stosując restrykcji i nie narzucając na siebie presji.  Zdrowe podejście do zdrowego stylu życia to klucz do długotrwałych rezultatów’.

 

Aleksandra Skotnicka

Beata Ossowska-Dorosz

Dietetyk kliniczny i psychodietetyk

Dominika Rajska

Nazywam się Beata Ossowska-Dorosz. Jakie są moje dietetyczne supermoce?

Wiem, że wprowadzenie zmian jest trudne. Dzięki psychodietetycznej wiedzy wytłumacze Ci jak działa Twój mózg i czemu do tej pory Ci nie wychodziło.

Ukończyłam Gdański Uniwersytet Medyczny, podyplomowe studia z psychodietetyki oraz odbyłam liczne szkolenia dotyczące dietetyki bariatrycznej, zaburzeń hormonalnych, płodności, układu pokarmowego i onkologii. Dodatkowo jestem autorką książki „Nieidealna insulinooporna”. Jesteś więc w rękach specjalisty z solidną wiedzą.

Od 2017 roku pracuje na oddziałach gdańskiego szpitala MSWiA. Aktualnie przede wszystkim zajmuje się przygotowaniem pacjentów do operacji bariatrycznych. Trudne przypadki kliniczne nie są mi straszne!

Nie skupiam się na idealnych rozwiązaniach, tylko na tych które rzeczywiście jesteś w stanie wdrożyć.

Dominika Rajska

Joanna Kalinowska

Dietetyk kliniczny, Psychodietetyk, członek wielodyscyplinarnego zespołu bariatrycznego – leczenie i opieka dietetyczna pacjentów w procesie chirurgicznego leczenia otyłości. Współpracuje z lekarzami, o specjalizacjach: gastrologia, kardiologia, chirurgia.

Dominika Rajska

Od lat pracuje w zawodzie dietetyka w przychodniach, sanatoriach, szpitalu rehabilitacyjnym neurologicznym i kardiologicznym, gdzie ściśle współpracuje z lekarzami, między innymi gastrologiem i kardiologiem, wspólnie z nimi dbając o powrót pacjentów do pełni zdrowia. Podchodzi do pacjenta holistycznie, traktuje każdy przypadek indywidulanie, według potrzeb pacjenta. Wyznaje zasadę, że dieta to nie tylko „odchudzanie”, ale przede wszystkim zdrowy styl życia, czyli zbilansowany jadłospis, odpowiednia dawka aktywności fizycznej, odpoczynek, regeneracja, umiejętność redukowania stresu, uporządkowane relacje społeczne. Od lat obserwuje, że właśnie takie podejście do pacjenta jest najlepszym lekarstwem, którego jedynym skutkiem ubocznym jest zgrabna sylwetka i mnóstwo energii.

Tytuł magistra uzyskała na Uniwersytecie Gdańskim. Ukończyła podyplomowe studia na kierunku dietetyka w WSTiH w Gdańsku, ukończyła również Akademię Dietetyki z siedzibą w Łodzi. Brała udział w szeregu szkoleń i konferencji naukowych w dziedzinie dietetyki klinicznej, psychodietetyki i dietoterapii, ukończyła studia podyplomowe na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym, kierunek Psychologia Kliniczna

Dominika Rajska

Monika Helena Gogolewska

psycholog

Aleksandra Kołtun

psycholog, psychoterapeuta w trakcie certyfikacji

Psycholog i psychoterapeuta poznawczo-behawioralny w trakcie certyfikacji. Ukończyła m.in. półroczne szkolenie z Terapii Poznawczo – Behawioralnej Dzieci i Młodzieży w Centrum CBT, I stopień Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach, jest praktykiem metody Kids’ Skills. Obecnie związana z Centrum Zdrowia Psychicznego II poziomu referencyjności. Prywatnie miłośniczka dobrej kawy i podróży rowerem.

Barbara Brzoskniewicz

psycholożka kliniczna dzieci i młodzieży, pracuję w nurcie rodzicielstwa bliskości, czerpiąc z założeń TSR oraz Porozumienia bez Przemocy.

Wspieram dzieci, rodziców, szkolnych oraz przedszkolnych nauczycieli i specjalistów by każde dziecko mogło rozwinąć skrzydła.

Specjalizuję się w diagnozie neuroróżnorodności – głównie spektrum autyzmu oraz ADHD. Jestem jak detektyw – z odpowiedzi na zwykłe pytania wyciągam nieoczywiste wnioski, pomagam nazwać to, co do tej pory było nienazwane, tajemnicze, mgliste – i budziło lęk. Nazwanie daje uprawomocnienie doświadczanych  przez dziecko, rodziców czy osoby dorosłe – uczuć i wyzwań. Daje przyzwolenie by powiedzieć sobie: jestem jaki jestem, moje dziecko jest takie a nie inne; potrzebujemy dopasować się do świata z uszanowaniem naszych granic. Diagnoza neuroróżnorodności daje ulgę, jest też jednym z najlepszych środków profilaktyki zaburzeń zdrowia psychicznego.

Więcej o mnie:

Jestem psychologiem klinicznym dzieci i młodzieży, pedagogiem o specjalnościach pozwalających na pracę z uczniami z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Od 2011 pracuję z dziećmi i ich rodzicami. Ukończyłam wiele kursów i szkoleń związanych z diagnozą i pracą terapeutyczną z dziećmi i młodzieżą (m.in. Kurs Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach – I stopień, Studium Komunikacji w oparciu o Porozumienie bez Przemocy, kurs trenera TUS, Metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne, KidsSkills).

Prywatnie jestem mamą trójki wymagających maluchów, z których dwoje jest w spektrum autyzmu. Sama otrzymałam diagnozę ADHD jako osoba dorosła. Uwielbiam spędzać czas z bliskimi na świeżym powietrzu, podróżować, tworzyć małe dzieła sztuki z papieru, poznawać nowe idee i włączać je w codzienność. W życiu potrzebuję porządku i harmonii.

Izabela Gajewska

Magister psychologii, psycholog biznesu, hipnoterapeuta, pracuje z osobami dorosłymi w języku polskim, angielskim i niemieckim

Dominika Rajska

Studia psychologiczne ukończyłam w 2006 roku na Uniwersytecie Wrocławskim. Psychologię studiowałam równolegle na uniwersytecie w Heidelbergu. Po studiach odbyłam staż zawodowy w Klinice Uniwersyteckiej w Ulm, w Niemczech. Obecnie studiuję psychoterapię w nurcie poznawczo-behawioralnym w Gdańsku. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej.  Od osiemnastu lat pracuję z ludźmi wspierając ich rozwój osobisty i zawodowy. Pomagam osobom odczuwającym przewlekłe stany lękowe i depresyjne, zaburzenia snu i odżywiania. Wspieram osoby borykające się z wypaleniem zawodowym oraz zdrowotnymi konsekwencjami mobbingu w pracy. Zapraszam do kontaktu osoby, które poszukują sensu życia, chcą czuć się dobrze ze sobą, akceptować siebie i podejmować odważne decyzje. W swojej pracy z pacjentami stosuję techniki wizualizacji, NLP oraz metodę uwalniania emocji Davida Hawkinsa. Jestem fanką bioenergetyki oraz psychosomatyki, a pracując z pacjentami łączę wszystkie te elementy. W swojej pracy stosuję również hipnoterapię (inaczej regresję hipnotyczną), która jest skuteczną formą terapii umożliwiającą dostęp do ukrytych wspomnień lub emocji przy wykorzystaniu technik relaksacji. Hipnoterapia stosowana jest na całym świecie do leczenia szerokiego spektrum problemów (traumy, lęki, fobie, uzależnienia) jak również w celu lepszego samopoznania i samodoskonalenia. Polecam ją z całego serca, bo jest niezwykle skuteczna.

Prywatnie jestem mamą dwójki chłopców, lubię ruch na świeżym powietrzu, prace w ogrodzie oraz taniec. Latem gram w tenisa ziemnego, a zimą czekam na lato :). „

Dominika Rajska